Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Elektryk Citigo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    shok

    Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
    Reasumując nasze dotychczasowe wywody to elektryk jest najlepszym rozwiazaniem do miasta
    płacąc jak za dwa, albo i trzy takie benzynowe

    Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
    posiadanie na dachu instalacji fotowoltaicznej do zmniejszenia kosztów
    czyli znowu nabicie komuś grubej kasy na instalację (może jeszcze jakiś kredyt na to, żeby i bank zarobił, przecież ING ma już jakąś ekopożyczkę) ....

    Zaraz, zaraz... Czy tu chodzi o ekologię, czy właśnie - NABICIE grubej kasy, żeby inni na tym zarabiali grube złocisze!!!
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #77
      Rząd tnie dopłaty do samochodów elektrycznych - WysokieNapiecie.pl
      Jak to było? Kto daje i odbiera...

      Komentarz


      • #78
        Od razu pisałem, że to lipa będzie. Dopłaty będą fikcją, ładowanie wcale nie takie tanie..... Mam nadzieję, że to nie ja zapeszyłem
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #79
          Jeśli to faktycznie wykastrują to i ja chyba zluzuje na razie faze na elektryka. Najlepsze jest to że oni chyba ustalając limity w tym 2018 założyli że nikt z tych dopłat nie skorzysta. Nagle okazało się 2 lata później że można w limicie kupić jakieś auta i trzeba kombinować żeby jednak nikomu się nie opłacało.

          Komentarz


          • #80
            Elektryki są bez sensu? Miażdżący test! - Motoryzacja w INTERIA.PL

            Co na to Greta?
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #81
              czyli tak jak mówiliśmy na początku,jako 2 auto w rodzinie(dojazd do pracy,sklepu,szkoły itd)ale tylko z własnej produkcji prądu
              Dawid
              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

              Komentarz


              • #82
                Coraz większa bajka - nawet jako drugi w rodzinie

                Lepiej kupić jakiegoś strucla za grosze....
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #83
                  Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                  (...) tylko z własnej produkcji prądu
                  Fotowotaika, bo chyba to głównie wchodzi w grę?!
                  Jeżeli tak, to tak na prawdę przy zakładaniu paneli, trzeba uwzględnić podbór roczny prądu z ładowania takiego autka, czyli dołożyć dodatkowe panele, które kosztują, więc to tak bezkosztowo też nie będzie. A jak już się ma instalację fotowoltaiczną, to albo dołożysz wymaganą ilość paneli i masz nadzieję, że falownika nie będzie trzeba zmieniać bo jeszcze ogarnie tą moc, albo płacisz za ten prąd do ładowania i tak to co licznik nabije.
                  Więc nie jest tak kolorowo jakby się wydawać by mogło
                  Pozdrawiam,


                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                  Komentarz


                  • #84
                    spj wszystko prawda,ale zależny ile będziesz jeździł takim autkiem bo zakładając że np tyg 200-300km, naładowanie takiego małego autka to ok 30kV(co teoretycznie mozna przejechać 250km) to można załadować z małej instalacji z jednego dnia słonecznego tak ogólnikowo
                    Dawid
                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                    Komentarz


                    • #85
                      Zakładając 50 km dziennie i niech to bedzie 10kwh to np 3 godziny pracy dość małej instalacji.

                      Komentarz


                      • #86
                        dawcio czego? 30kV? przecież to napięcie!
                        Instalację buduje się i oblicza na roczne zużycie jakie masz i raczej nie uwzględniasz dodatkowego poboru jakim będzie ładowanie auta, niemałe z resztą, którego obecnie nie masz i nie wiadomo czy będziesz miał.

                        kylo125 przyjmując Twoje założenie 10 kWh dziennie, to daje 3650 kWh rocznie, to jest +80% do mojego zużycia rocznego prądu w domku zamieszkującym 4+2 osoby.
                        Gdzie będzie pokrycie na ten prąd przy instalacji jaką przewiduję na moje obecne zużycie? Paneli musiałbym położyć o 80% więcej (zamiast 17 to 30!), dachu mi zaraz zabraknie! A zwrot instalacji przy obecnym zużyciu to minimum 5 lat.
                        Pozdrawiam,


                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                          30kV
                          sorry za czeski błąd chodziło mi o Kwh
                          Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                          którego obecnie nie masz i nie wiadomo czy będziesz miał.
                          nie mam i narazie nie planuje poprostu luźna dyskusja
                          Dawid
                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                          Komentarz


                          • #88
                            Dzisiaj oglądałem w ASO Carsed Mińsk - Citigo i SuperbIII. Stoją pod salonem.

                            Na moje pytanie, czy jest zainteresowanie, padła odpowiedź: "Nie słyszałem"
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #89

                              Komentarz


                              • #90
                                Elektryczna Skoda Citigo e iV zniknęła z polskiego rynku, jeszcze zanim na dobre się pojawiła.

                                Elektryczna Skoda Citigo e iV znika z polskiego rynku, jeszcze zanim na dobre się pojawiła. Dlaczego?
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X